Meltem AYVACIOĞLU

meltemayvacioglu3

MELTEM AYVACIOĞLU –  "SHUAN KİŞİSEL GELİŞİM ATÖLYESİ KURUCU"

 

1972 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu.

Deutsche Bank/Almanya’daki stajının ardından 1994-2006 yıllarında Türkiye’de tekstil, elektrik endüstrisi ve ilaç sektöründeki değişik firmalarda Bütçe ve Raporlama Departmanlarında çalıştı.

2003 senesinde tanıştığı “Enerji Psikoloji” ile hayatına yeni bir yön verdi. Reiki, EFT, Tekrar Bağlantı Şifası® ve Tekrar Bağlantı®, Kuantum Düşünce Teknikleri, Feng Shui ve koçluk eğitimlerini aldı.

2007 yılında kurduğu SHUAN Kişisel Gelişim Atölyesi’nde çalışmalarını bireylere /kurumlara eğitim vererek ve koçluk hizmeti sunarak sürdürmektedir.

Memorial Sloan Kettering Cancer Center/New York’ta kanser hastalarına uygulanan tamamlayıcı tıp çalışmalarını inceleyen, özellikle otistik çocuklar ve AIDS hastalarına yönelik Reiki uygulamaları ile hastanelerde “tamamlayıcı tıp” olarak Reiki’nin uygulanışı konularında temaslarda bulunan Ayvacıoğlu’nun SHUAN Kişisel Gelişim Atölyesi’ndeki uygulamaları arasında; bireylere/kurumlara koçluk hizmetleri, verimlilik ve konsantrasyon artışına yönelik Meditasyon çalışmaları (Bireysel/Gruplara), kişilerin fiziksel/zihinsel sorunlarının üstesinden gelmesine yönelik zihinsel dönüşüm teknikleri uygulamaları, Reiki dersleri ve Reiki şifa seansları ile Tekrar Bağlantı şifası® ve Tekrar Bağlantı® seansları yer almaktadır.

Bugüne kadar farklı sektörlerde faaliyet gösteren kurumlara verimlilik artışı ve kişisel farkındalık konularında seminerler veren, koçluk yapan Ayvacıoğlu; kişilerin fiziksel/zihinsel ve ruhsal sorunlarının üstesinden gelmesine; bilimsel kabul gören, zihinsel dönüşüm yöntemleri aracılığıyla destek vermek ve aynı yöntemlerle;işyerleri ve organizasyonlarda farklılık yaratmayı amaçlamaktadır.

Marmara Üniversitesinde 'Yönetim ve Çalışma Psikolojisi' yüksek lisansını 'Kurumlarda Yaratıcılık' tez konusuyla bitiren Ayvacıoğlu, İngilizce ve Almanca bilmektedir.